TR0234R7KR15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR0234R7KR15
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Fixed Inductors
Max Operating Temperature :
125°C
Lead/Base Style :
Axial
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
12.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
10%
DC Resistance (DCR) :
210mOhm
Package / Case :
Molded
Inductance :
4.7 µH
Max DC Current :
1.2A
Factory Lead Time :
36 Weeks
Datasheets
TR0234R7KR15
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD