TR021100JR15
Mfr.Part #
TR021100JR15
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Fixed Inductors
Published :
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
245mA
Tolerance :
5%
Package / Case :
Molded
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead/Base Style :
Axial
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.85mm
DC Resistance (DCR) :
2.9Ohm
Inductance :
10 µH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
TR021100JR15
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD