TR023271KR15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR023271KR15
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
9Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
10%
Length :
12.5mm
Inductance :
270 µH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Molded
Max DC Current :
180mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead/Base Style :
Axial
Datasheets
TR023271KR15
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD