TPSV686K025R0095V
Mfr.Part #
TPSV686K025R0095V
Description
CAP TANT 68UF 10% 25V 2924
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
6.1mm
Capacitance :
68µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95mOhm
Polarity :
POLARIZED
Height :
3.55mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.3mm