TPSMP27AHM3/84A
Mfr.Part #
TPSMP27AHM3/84A
Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO220AA
Clamping Voltage :
37.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
23.1V
Peak Pulse Current :
10.7A
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.7A
Reverse Standoff Voltage :
23.1V
Reverse Breakdown Voltage :
25.7V
2
Published :
Operating Temperature :
-65°C~185°C TJ
Peak Pulse Power :
400W
Leakage Current :
1μA
ECCN Code :
EAR99
Direction :
Unidirectional
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Test Current :
1mA
Unidirectional
Diode Element Material :
SILICON
Breakdown Voltage :
27V