TPCR336K010R1500
Mfr.Part #
TPCR336K010R1500
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 0805
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm @ 100kHz
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
yes
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.079Lx0.053W 2.00mmx1.35mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%