TP-POE-HP-48G-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TP-POE-HP-48G-RC
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
Description
48V 50W HIGH POWER GIGABIT PASSI
Stock
54
In Stock :
54
Manufacturer :
Tycon Systems, Inc.
Product Category :
Input Connector :
RJ45 (Data, Power)
Current - Output :
1.04A
Efficiency :
85%
Output Connector :
RJ45 (Data, Power)
Feature :
OCP, OVP, SCP
Approval Agency :
FCC, TUV
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Number of Ports :
1
Power (Watts) - Per Port :
50W
Type :
Passive Injector
Mounting Type :
Desktop
Data Rate :
10/100/1000 Mbps
Size / Dimension :
4.90Lx3.00W x 1.50 H 124.5mmx76.2mmx38.1mm
Voltage - Output :
48V