TP-POE-24-12W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TP-POE-24-12W
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
Description
24V 12W 10/100MB PASSIVE POE POW
Stock
336
In Stock :
336
Manufacturer :
Tycon Systems, Inc.
Product Category :
Power (Watts) - Per Port :
12W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
83%
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Input Connector :
RJ45 (Data, Power)
Feature :
OCP, SCP
Approval Agency :
CE, FCC
Current - Output :
500mA
Data Rate :
10/100 Mbps
Voltage - Output :
24V
Output Connector :
RJ45 (Data, Power)
Voltage - Input :
100V~240VAC
Mounting Type :
Desktop
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Passive Injector
Size / Dimension :
3.65Lx1.10W x 1.80 H 92.7mmx27.9mmx45.7mm