TO3316-151M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TO3316-151M
Manufacturer
Tamura
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 1A 400 MOHM SMD
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q @ Freq :
40 @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
1A
Frequency - Self Resonant :
6.5MHz
Size / Dimension :
0.500Lx0.394W 12.70mmx10.00mm
Published :
Series :
TO3316
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
150μH
Datasheets
TO3316-151M
TO3316-151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD