TO3316-101M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TO3316-101M
Manufacturer
Tamura
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 1.3A 280MOHM SMD
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
100μH
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Published :
Test Frequency :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Current Rating :
1.3A
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Q @ Freq :
40 @ 100kHz
Series :
TO3316
Size / Dimension :
0.500Lx0.394W 12.70mmx10.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
TO3316-101M
TO3316-101M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD