TNPW25128K06BEEY
Mfr.Part #
TNPW25128K06BEEY
Description
RES 8.06K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.0988mm
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
500mW
Published :
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height :
762μm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Length :
6.2992mm
Resistance :
8.06kOhms
Datasheets
TNPW25128K06BEEY
Vishay / Dale TNPW25128K06BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C