TNPW251282R5BEEY
Mfr.Part #
TNPW251282R5BEEY
Description
RES 82.5 OHM 0.1% 1/2W 2512
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Length :
6.2992mm
Resistance :
82.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Height :
762μm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
500mW
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.0988mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW251282R5BEEY
Vishay / Dale TNPW251282R5BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 82.5Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C