TNPW251280K6BEEG
Mfr.Part #
TNPW251280K6BEEG
Description
RES 80.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
80.6kOhms
Height :
762μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
500mW
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
6.2992mm
Composition :
Thin Film
Width :
3.0988mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TNPW e3
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
TNPW251280K6BEEG
Vishay / Dale TNPW251280K6BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 80.6kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C