TNPW251278R7BEEG
Mfr.Part #
TNPW251278R7BEEG
Description
RES 78.7 OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Resistance :
78.7Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW251278R7BEEG
Vishay / Dale TNPW251278R7BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 78.7Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C