TNPW2512750RBEEY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW2512750RBEEY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 750 OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Resistance :
750Ohms
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Power Rating :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
TNPW2512750RBEEY
Vishay / Dale TNPW2512750RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 750Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C