TNPW2512732KBEEY
Mfr.Part #
TNPW2512732KBEEY
Description
RES 732K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Resistance :
732kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
500mW
TNPW e3
Length :
6.2992mm
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Width :
3.0988mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW2512732KBEEY
Vishay / Dale TNPW2512732KBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 732kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C