TNPW2512715KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512715KBEEG
Description
RES 715K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
762μm
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
TNPW e3
Width :
3.0988mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Supplier Device Package :
Length :
6.2992mm
Resistance :
715kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW2512715KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512715KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 715kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C