TNPW251269K8BEEG
Mfr.Part #
TNPW251269K8BEEG
Description
RES 69.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Height :
762μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Published :
Width :
3.0988mm
Length :
6.2992mm
Resistance :
69.8kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW251269K8BEEG
Vishay / Dale TNPW251269K8BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 69.8kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C