TNPW2512698RBEEY
Mfr.Part #
TNPW2512698RBEEY
Description
RES 698 OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
698Ohms
Thin Film
Power Rating :
500mW
Series :
TNPW e3
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
TNPW2512698RBEEY
Vishay / Dale TNPW2512698RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 698Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C