TNPW2512698KBEEY
Mfr.Part #
TNPW2512698KBEEY
Description
RES 698K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Other Names :
TNPW2512 698K 0.1% T9 E75 E3
Resistance :
698 kOhms
1 (Unlimited)
Product Type :
Specialized Cables
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Amphenol
Features :
Size / Dimension :
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Tradename :
MotionGrade
Type :
Motion Control Cable
Product Category :
Specialized Cables
Wire Gauge - AWG :
10 AWG
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Cable Length :
7 m
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Amphenol SINE Systems
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Subcategory :
Cable Assemblies
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Failure Rate :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW2512698KBEEY
Vishay / Dale TNPW2512698KBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 698 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C