TNPW2512698KBEEG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW2512698KBEEG
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 698K OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Length :
6.2992mm
Supplier Device Package :
Published :
Width :
3.0988mm
Resistance :
698kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Height :
762μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
TNPW2512698KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512698KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 698kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C