TNPW251268K1BEEG
Mfr.Part #
TNPW251268K1BEEG
Description
RES 68.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
68.1kOhms
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Height :
762μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
3.0988mm
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.2992mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
TNPW251268K1BEEG
Vishay / Dale TNPW251268K1BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 68.1kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C