TNPW2512620KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512620KBEEG
Description
RES 620K OHM 0.1% 1/2W 2512
2512 (6432 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
620kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
500mW
Height :
762μm
Length :
6.2992mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
3.0988mm
Datasheets
TNPW2512620KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512620KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 620kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C