TNPW251259K0BEEY
Mfr.Part #
TNPW251259K0BEEY
Description
RES 59K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
59kOhms
Width :
3.0988mm
Height :
762μm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.2992mm
Datasheets
TNPW251259K0BEEY
Vishay / Dale TNPW251259K0BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 59kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C