TNPW251257R6BEEG
Mfr.Part #
TNPW251257R6BEEG
Description
RES 57.6 OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Resistance :
57.6Ohms
Power Rating :
500mW
Datasheets
TNPW251257R6BEEG
Vishay / Dale TNPW251257R6BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 57.6Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C