TNPW25124K99BEEY
Mfr.Part #
TNPW25124K99BEEY
Description
RES 4.99K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
500mW
Height :
762μm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
4.99kOhms
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Length :
6.2992mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.0988mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
2512 (6432 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW25124K99BEEY
Vishay / Dale TNPW25124K99BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C