TNPW25124K87BEEY
Mfr.Part #
TNPW25124K87BEEY
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
3.0988mm
Length :
6.2992mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
4.87kOhms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
TNPW25124K87BEEY
Vishay / Dale TNPW25124K87BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.87kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C