TNPW25124K64BEEG
Mfr.Part #
TNPW25124K64BEEG
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.64kOhms
Datasheets
TNPW25124K64BEEG
Vishay / Dale TNPW25124K64BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.64kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C