TNPW2512422RBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512422RBEEG
Description
RES 422 OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
762μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Length :
6.2992mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
422Ohms
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
3.0988mm
Datasheets
TNPW2512422RBEEG
Vishay / Dale TNPW2512422RBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 422Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C