TNPW25123K09BEEG
Mfr.Part #
TNPW25123K09BEEG
Description
RES 3.09K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
3.0988mm
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
3.09kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
762μm
Supplier Device Package :
Length :
6.2992mm
Datasheets
TNPW25123K09BEEG
Vishay / Dale TNPW25123K09BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.09kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C