TNPW251233K0BEEG
Mfr.Part #
TNPW251233K0BEEG
Description
RES 33K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
33kOhms
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.2992mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Height :
762μm
TNPW e3
Width :
3.0988mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW251233K0BEEG
Vishay / Dale TNPW251233K0BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 33kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C