TNPW25122K74BEEY
Mfr.Part #
TNPW25122K74BEEY
Description
RES 2.74K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
3.0988mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.2992mm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.74kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
762μm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Datasheets
TNPW25122K74BEEY
Vishay / Dale TNPW25122K74BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.74kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C