TNPW25122K10BEEG
Mfr.Part #
TNPW25122K10BEEG
Description
RES 2.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
2.1kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Length :
6.2992mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
3.0988mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW25122K10BEEG
Vishay / Dale TNPW25122K10BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.1kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C