TNPW25122K05BEEG
Mfr.Part #
TNPW25122K05BEEG
Description
RES 2.05K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.0988mm
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Resistance :
2.05kOhms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
6.2992mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
TNPW25122K05BEEG
Vishay / Dale TNPW25122K05BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.05kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C