TNPW25122K00BEEY
Mfr.Part #
TNPW25122K00BEEY
Description
RES 2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2kOhms
Datasheets
TNPW25122K00BEEY
Vishay / Dale TNPW25122K00BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 2kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C