TNPW251229K4BEEY
Mfr.Part #
TNPW251229K4BEEY
Description
RES 29.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Length :
6.2992mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
29.4kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
3.0988mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
TNPW251229K4BEEY
Vishay / Dale TNPW251229K4BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 29.4kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C