TNPW2512294KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512294KBEEG
Description
RES 294K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Width :
3.0988mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
6.2992mm
Resistance :
294kOhms
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
TNPW2512294KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512294KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 294kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C