TNPW251228K7BEEY
Mfr.Part #
TNPW251228K7BEEY
Description
RES 28.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
28.7kOhms
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Length :
6.2992mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.0988mm
Datasheets
TNPW251228K7BEEY
Vishay / Dale TNPW251228K7BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C