TNPW2512287RBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512287RBEEG
Description
RES 287 OHM 0.1% 1/2W 2512
2
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Supplier Device Package :
Width :
3.0988mm
Height :
762μm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.2992mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
287Ohms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW2512287RBEEG
Vishay / Dale TNPW2512287RBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 287Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C