TNPW2512280KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512280KBEEG
Description
RES 280K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
3.0988mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.2992mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
280kOhms
Datasheets
TNPW2512280KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512280KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 280kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C