TNPW2512270KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512270KBEEG
Description
RES 270K OHM 0.1% 1/2W 2512
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Height :
762μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Width :
3.0988mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Resistance :
270kOhms
Radiation Hardening :
No
Published :
Length :
6.2992mm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW2512270KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512270KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 270kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C