TNPW2512267KBEEY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW2512267KBEEY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 267K OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW e3
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Resistance :
267kOhms
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Supplier Device Package :
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
TNPW2512267KBEEY
Vishay / Dale TNPW2512267KBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 267kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C