TNPW2512267KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512267KBEEG
Description
RES 267K OHM 0.1% 1/2W 2512
TNPW e3
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
267kOhms
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Length :
6.2992mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
500mW
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
3.0988mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
TNPW2512267KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512267KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 267kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C