TNPW251224K9BEEG
Mfr.Part #
TNPW251224K9BEEG
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
24.9kOhms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.2992mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Width :
3.0988mm
Datasheets
TNPW251224K9BEEG
Vishay / Dale TNPW251224K9BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C