TNPW251224K3BEEG
Mfr.Part #
TNPW251224K3BEEG
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Width :
3.0988mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
24.3kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.2992mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW251224K3BEEG
Vishay / Dale TNPW251224K3BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.3kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C