TNPW2512249KBEEY
Mfr.Part #
TNPW2512249KBEEY
Description
RES 249K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
249kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW2512249KBEEY
Vishay / Dale TNPW2512249KBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 249kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C