TNPW2512243RBEEY
Mfr.Part #
TNPW2512243RBEEY
Description
RES 243 OHM 0.1% 1/2W 2512
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
Other Names :
TNPW2512 243R 0.1% T9 E75 E3
Illumination Color :
Product Category :
Coaxial Switches
Subcategory :
Switches
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Lamp Type :
Composition :
Thin Film
Product Type :
Coaxial Switches
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
243 Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Brand :
Radiall
Size / Dimension :
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Features :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
2
Radiall
Datasheets
TNPW2512243RBEEY
Vishay / Dale TNPW2512243RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 243 Ohms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C