TNPW2512243KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512243KBEEG
Description
RES 243K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Width :
3.0988mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Length :
6.2992mm
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
243kOhms
Datasheets
TNPW2512243KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512243KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 243kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C