TNPW251223K7BEEG
Mfr.Part #
TNPW251223K7BEEG
Description
RES 23.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
23.7kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
3.0988mm
Length :
6.2992mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
TNPW251223K7BEEG
Vishay / Dale TNPW251223K7BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C