TNPW251223K2BEEG
Mfr.Part #
TNPW251223K2BEEG
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
6.2992mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
23.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Width :
3.0988mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW251223K2BEEG
Vishay / Dale TNPW251223K2BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C